Szpital Wojewódzki w Częstochowie wciąż w niepełnym wymiarze. Okulistyka nadal nieczynna!

Szpital Wojewódzki w Częstochowie wciąż w niepełnym wymiarze. Okulistyka nadal nieczynna!

Niepokojące dane ze Szpitala Wojewódzkiego w Częstochowie. Zamknięty przed wieloma miesiącami oddział okulistyki wciąż świeci pustkami, a dyrekcja rozkłada bezradnie ręce. Nie ma personelu i funduszy na to, aby otworzyć oddział. Na szczęście działa chirurgia jednego dnia i przyszpitalna poradnia okulistyczna.

Szpital Wojewódzki w Częstochowie dokładnie od 7 marca ma nowego dyrektora. Jest nim Łukasz Połatyński. Zapewnia on, że otworzenie oddziału okulistycznego w szpitalu jest dla niego sprawą priorytetową. Póki co pracuje tam trzech lekarzy, co pozwala na wykonywanie zabiegów w ciągu dnia i wypisywanie pacjentów jeszcze tej samej doby.

Nowy dyrektor jednocześnie zapewnia, że już trwają rozmowy z pięcioma lekarzami okulistyki, którzy mogliby pracować również na oddziale w szpitalu wojewódzkim. To dałoby przestrzeń do zapewnienia opieki całodobowej. Co ważne, personel medyczny nie musi być zatrudnionym na etat w szpitalu. To znacznie ułatwi sprawy kadrowe. Niestety, podobny los nie czeka oddziału laryngologicznego, który został zlikwidowany w ubiegłym roku.