“Loreta” znowu otwarta. Pierwszy mecz Skry Częstochowa już 22 kwietnia!

“Loreta” znowu otwarta. Pierwszy mecz Skry Częstochowa już 22 kwietnia!

Dobre wiadomości płyną ze stadionu przy ulicy Loretańskiej w Częstochowie. Skra będzie mogła rozegrać tam ostatnie mecze w rundzie wiosennej. Zła wiadomość jest jednak taka, że publiczność nie będzie miała wstępu. Dlaczego?

Modernizacja obiektu sportowego przy ul. Loretańskiej nie mogłaby się odbyć, gdyby nie fundusze z budżetu obywatelskiego. To z tych funduszy właśnie trwa remont i rozbudowa budynku klubowego. Uporządkowany zostanie również teren wokół stadionu, razem z drogami dojazdowymi oraz stanowiskami postojowymi. Nowa część budynku obejmie również szatnie dla zawodników i funkcjonalne pomieszczenia klubowe.

O wiele większe koszty to jednak poprawa oświetlenia oraz wymiana nawierzchni i systemu odwodnienia boiska. Aby dostosować się do współczesnych wymogów, powstała również mini trybuna do obsługi gości i mediów podczas zawodów.

Na najbliższym meczu Skry Częstochowa, który odbędzie się 22 kwietnia, nie będą mogli uczestniczyć kibice. Problem stanowi brak dostosowanych trybun. Klub negocjuje warunki z PKP, które jest właścicielem gruntów tuż przy stadionie, a które mogłyby idealnie nadawać się do tego celu.