Zwiedzanie Częstochowy z dziećmi? W tych miejscach z pewnością nie będą się nudzić!

Zwiedzanie Częstochowy z dziećmi? W tych miejscach z pewnością nie będą się nudzić!
fot. unsplash.com

Wakacje w pełni a wraz z nimi częstsze podróże. Jeżeli jedziemy całą rodzinką z dziećmi, zwiedzanie trzeba dopasować do wszystkich, nawet tych najmłodszych. Oto propozycje miejsc, gdzie dzieci z pewnością nie będą się nudzić!

Planetarium – Kino sferyczne

Znajdziesz je na Alei Armii Krajowej 13/15. W okazałym budynku możesz wybrać się na seanse i pokazy o bardzo zróżnicowanej tematyce. Jednych bardziej zainteresują „Lodowe krainy” a innych, zajmująca opowieść o „Tajemnicy gwiazdy betlejemskiej”. Jedno jest pewne – zarówno ci mniejsi jak i więksi z pewnością nie będą się nudzić.

Zobacz również: Spacer po Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Zobacz najlepsze trasy!

A może do filharmonii?

Pora przełamać utarte schematy mówiące, że w tego typu instytucjach nie ma miejsca dla dzieci. Filharmonia Częstochowska udowadnia, że jest zupełnie inaczej. Właśnie tu grany jest spektakl „Madagaskar” słynny na całą Polskę. Do tego wizytę w filharmonii można połączyć z oglądaniem wystawy malarstwa uczestników warsztatów plastycznych.

Parowozem w podróż!

Przed Dworcem PKP, Częstochowa Osobowa, na peronie 4 znajduje się nietypowy parowóz. Jest stary i przepięknie odrestaurowany. Co ważniejsze, może gwizdać, dymić, świecić i informować o określonych godzinach. Niezła gratka dla małych podróżników.

Zainteresowani historią kolei znajdą również coś dla siebie. Muzeum Historii Kolei znajduje się na pierwszym piętrze Dworca PKP. Wejście znajdziesz od strony ulicy Pułaskiego 100/120. Wśród eksponatów znajdują się cenne i ciekawe pamiątki takie jak mundury, lampy, stare fotografie, mapy oraz wyposażenie starych wagonów kolejowych.