Żegnaj “Merkury”! Kolejny straszak znika z Częstochowy!

Żegnaj “Merkury”! Kolejny straszak znika z Częstochowy!
fot. unsplash.com

Na wiadomość, że “Merkury”, najbardziej charakterystyczny budynek na alejach ma być przeznaczony do rozbiórki, wielu mieszkańców odetchnęło z ulgą. Ten budynek najlepsze czasy już dawno ma za sobą, obecnie stając się jedynie ogromnym billboardem reklamowym. Co stanie na jego miejscu?

Problemy z rozbiórką

Co ciekawe, wszystkie niezbędne dokumenty związane z dokonaniem czynności rozbiórkowych, zostały złożone już parę miesięcy temu. Jednak w wyniku niedopełnień formalnych i logistycznych, musiano wstrzymać prace rozbiórkowe. Chodziło o fakt, że spora część przeprowadzanych prac miała być wykonywana w zbyt małej odległości od torów kolejowych.

W końcu jednak doszło do porozumienia między spółkami PKP zarządzającymi tym rejonem. Teraz pozostaje więc przejść ponownie drogę administracyjną związaną z rozbiórką i wykonawca może zabierać się do pracy. Firma ta zajmowała się również demontażem estakady w Częstochowie.

Co po Merkurym?

Właściciel terenu nie dał jednoznacznej odpowiedzi na to, co zostanie postawione po “Merkurym”. Spekuluje się, że miejsce to jest idealne pod działalność handlowo-usługową, więc najpewniej nie zmieni swojego charakteru. Jednak właściciele nieruchomości, firma Cognor Holding nie mówi jeszcze otwarcie, co będzie tam stało po wyburzeniu “Merkurego”. Przedstawiciel firmy w oficjalnych komunikatach prosi jedynie o cierpliwość, bo wiele będzie zależeć do postępu prac.