Zaplanowano przetarg na konstrukcję parku linowego na ulicy Zegarowej

Zaplanowano przetarg na konstrukcję parku linowego na ulicy Zegarowej

Rozpoczęła się procedura przetargowa na realizację kolejnego miejskiego projektu – budowę parku linowego w rejonie ul. Zegarowej. Zapowiedź ta następuje po udanej realizacji podobnej inwestycji w poprzednim roku, kiedy to ze środków Budżetu Obywatelskiego powstał park linowy przy placu zabaw zlokalizowanym przy ul. Zaciszańskiej.

Dotychczasowe zaproszenie do składania ofert odnosi się do planowanej konstrukcji parku linowego w dzielnicy Dźbów, dokładnie na ul. Zegarowej. Termin otwarcia zgłoszeń przewidziano na 11 czerwca.

Wykonawca będzie odpowiedzialny za całkowite wykonywanie prac konstrukcyjnych. Te obejmują budowę parku linowego, przygotowanie nawierzchni, instalację elementów małej architektury oraz ustawienie ogrodzenia. Dokładniej, wymaga się wykonanie parku linowego składającego się z 9 słupów, 9 platform i 12 przeszkód linowych, które będą dostępne dla osób z trzech grup wiekowych. Ponadto zaplanowano realizację bezpiecznej nawierzchni, wykorzystującej maty przerostowe o powierzchni 190 metrów kwadratowych, z obszarem do wysiewu trawy wokół. Inne zadania to instalacja nawierzchni z kostki brukowej, która będzie prowadziła do urządzeń parku linowego i małego placyku z ławkami oraz koszem na śmieci o powierzchni 36 metrów kwadratowych. Konieczne jest też postawienie ogrodzenia wokół placu zabaw, tablicy informacyjnej, dwóch ławek, kosza na śmieci i stojaka na rowery. Wykonawcę obowiązuje również przygotowanie i uporządkowanie przyległego terenu, jak również obsianie trawy na wszystkich częściach gruntów objętych budową.

Zlecenie to jest częścią zadania wybranego w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego na ten rok. Wybrana firma będzie miała 4 miesiące na wykonanie prac od momentu podpisania umowy.