Osiągnięcie Johna Yeboaha: powołanie do reprezentacji Ekwadoru na Copa America

Osiągnięcie Johna Yeboaha: powołanie do reprezentacji Ekwadoru na Copa America

Raków Częstochowa w swoim najnowszym oświadczeniu oficjalnie podał, że piłkarz John Yeboah zdobył prestiżowe miejsce w drużynie narodowej Ekwadoru, która będzie rywalizować w nadchodzącym turnieju Copa America. To wybitne osiągnięcie dla gracza, który jest częścią Medalików.

John Yeboah, grając pod barwami Rakowa Częstochowa, brał udział w 30 meczach ubiegłego sezonu PKO Ekstraklasy. W ciągu tych spotkań zdobył trzy bramki i pięć asyst. Pomimo spędzenia na boisku nieco więcej niż 1500 minut, jego umiejętności zostały zauważone i docenione przez selekcjonera reprezentacji Ekwadoru. W czwartek klub Medalików ogłosił, że Yeboah uzyskał wezwanie do narodowej drużyny w celu udziału w zbliżającym się turnieju Copa America.

Drużyna kierowana przez Felixa Sancheza Basa najpierw stawi czoła trzem meczom towarzyskim przeciwko Argentynie, Boliwii i Hondurasowi. Następnie drużyna przeniesie się do Stanów Zjednoczonych, gdzie odbędzie się turniej Copa America. Ekwador został przydzielony do grupy B razem z Wenezuelą, Meksykiem i Jamajką. Chociaż nie są faworytami do zdobycia złotego medalu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą mogli przejść do etapu pucharowego.