Zakończenie procesu naboru pomysłów do 11. edycji Budżetu Obywatelskiego

Zakończenie procesu naboru pomysłów do 11. edycji Budżetu Obywatelskiego

Trwa końcowa faza zgłaszania projektów zadań do 11. odsłony Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie propozycje należy przekazywać w formie elektronicznej na dedykowanej stronie internetowej.

Aby móc uczestniczyć w procesie zgłaszania pomysłów, niezbędne jest stworzenie profilu użytkownika lub użytkowniczki na specjalnie przeznaczonej do tego platformie online. Uruchomiono także punkt stacjonarny dla osób, które nie mają dostępu do sieci internetowej lub potrzebują dodatkowej pomocy przy składaniu propozycji. Punkt ten znajduje się w budynku Urzędu Stanu Cywilnego na ulicy Focha pod numerami 19/21, dokładniej w pokoju numer 32. Można z niego korzystać przez cały tydzień pracy urzędu w jego godzinach otwarcia, z wyjątkiem wtorków, kiedy to jest czynny dłużej – aż do godziny 17:00.

W bieżącym roku wprowadzono istotną zmianę dla zgłaszających. Podczas składania propozycji o charakterze ogólnomiejskim, muszą oni załączyć skanowane lub sfotografowane listy zawierające co najmniej 60 nazwisk mieszkańców lub mieszkanek Częstochowy, którzy popierają dany projekt.