Szukasz taniej i pięknej żywej choinki? Sprawdź w nadleśnictwach Częstochowy!

Szukasz taniej i pięknej żywej choinki? Sprawdź w nadleśnictwach Częstochowy!
fot. unsplash.com

Media donoszą, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą najdroższe w XXI wieku. Żywność oraz inne produkty są droższe właściwie z dnia na dzień. Odczuwamy to w zakupach w dyskontach ale i w większych marketach. O cenę choinki możesz się nie martwić. Kupiona w nadleśnictwach Częstochowy będzie piękna i tania!

Alternatywa dla tej z marketu

Wyobraź sobie, że w swoich czterech ścianach masz iglaka, który rósł sobie spokojnie przez kilka lat w bardzo sprzyjających warunkach. Pod okiem wykwalifikowanej kadry, dbano o drzewko w odpowiedni sposób, unikając nawozów oraz innych ulepszaczy, które zabijają naturalny odbiór choinki. Kiedy przychodzi jej czas, jest ścinana i przeznaczona do sprzedaży. Aż trudno uwierzyć, że kupisz ją za kwotę o wiele mniejszą niż w marketach. A jednak to prawda!

Choinka z nadleśnictwa

Często skracamy sobie drogę, bożonarodzeniowe choinki kupując w marketach czy dyskontach na aktualnej promocji. Jednak nie wiemy, w jakich warunkach rosło drzewko oraz jaką ilość chemii wrzucono, aby była taka okazała. Tego typu drzewka z reguły bardzo słabo pachną igliwiem i nie wytrzymują zbyt długo w ciepłych wnętrzach.

Choinki z plantacji nadzorowanych przez leśników są zupełnie inne. I chociażby z tego względu warto o nie zapytać w okolicznym nadleśnictwie. Te w okolicach Częstochowy, oferują przepiękne drzewka świąteczne i to w niewygórowanych cenach. A już z pewnością nie tak drogie jak sklepie. Jedyny minus jest taki, że musisz po nią przyjechać do punktu organizowanego przez konkretne nadleśnictwo. O szczegółach dowiesz się ze strony internetowej każdej z tych jednostek.