Straż Miejska w Częstochowie ma pełne ręce roboty. Rośnie liczba nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów!

Straż Miejska w Częstochowie ma pełne ręce roboty. Rośnie liczba nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów!
fot. unsplash.com

Wrzesień to czas, gdy nawet w tak atrakcyjnych miastach jak Częstochowa, spada ilość turystów i mieszkańcy wracają do codziennej rutyny. Nie maleje jednak liczba samochodów, które notorycznie parkują na zakazie. Blokady idą w ruch!

Zadziwiające statystyki

Z oficjalnych danych Straży Miejskiej w Częstochowie wynika, że tylko od stycznia do sierpnia 2022 roku, na terenie miasta zostało założone aż 2 779 blokad na pojazdy naruszające obowiązujące przepisy. Nieprawidłowe parkowanie, zostawianie samochodu na pasach albo też zastawiające wyjazd z posesji – oto najczęstsze przypadki. Statystycznie najwięcej blokad na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy Straż Miejska zakłada we weekendy. Jednak poniedziałki i wtorki, jako początki tygodnia również wyróżniają się sporą ilością.

Nie próbuj ściągać samodzielnie!

Jak podkreślają Strażnicy Miejscy, są i tacy śmiałkowie, którzy próbują ściągnąć blokadę założoną na koła we własnym zakresie. W internecie nie brakuje porad, odnośnie tego, jak to zrobić. Warto jednak pamiętać, że dany samochód jest już “spisany”, więc imię i nazwisko posiadacza auta jest funkcjonariuszom wiadome. Do tego zniszczenie blokady traktuje się jako naruszenie mienia publicznego. Wszystkie uszkodzenia są więc zgłaszane na policję. Osoba, która zniszczyła blokadę nałożoną przez Straż Miejską, będzie musiała również pokryć koszty naprawy lub zakupu nowej blokady

Szukasz więcej informacji z regionu? Zobacz portal gornyslask.pl