Skra Częstochowa: Modernizacja stadionu piłkarskiego

Skra Częstochowa: Modernizacja stadionu piłkarskiego

Częstochowska administracja miasta zainwestowała 6 milionów złotych w renowację stadionu piłkarskiego. Niemniej jednak, plany te spotkały z trudnościami, jako że brak jest przestrzeni dla budowy trybun, ponieważ otaczający stadion tereny należą do kolei. Niestety, nie podjęto żadnych rozmów w sprawie nabycia tych terenów.

W marcu ubiegłego roku, oficjalna strona internetowa miasta Częstochowy ogłosiła zakończenie projektu modernizacji. Świeckie media sportowe niedawno przypomniały o tej inwestycji, która dotyczyła stadionu drużyny grającej w drugiej lidze, Skry Częstochowa. Warto zauważyć, że Skra to zespół inny niż Raków – obecny mistrz Polski – który gra na najwyższym możliwym poziomie.

Za modernizację stadionu zapłacono sumę 6 milionów złotych. Miasto przeznaczyło na ten cel 5 milionów złotych ze środków uzyskanych z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Funduszu Polski Ład. W ramach modernizacji wymieniono nawierzchnię boiska, system odwodnienia oraz oświetlenie, które teraz ma moc 1400 lux, zgodnie z wymaganiami licencyjnymi PZPN.

Wszystko szło zgodnie z planem, ale pojawił się problem – brak trybun, które powinny pomieścić co najmniej 2 tysiące kibiców. Miasto poinformowało, że trybuny nie mieszczą się w obrębie działki zajmowanej przez stadion Skry. Klub planuje budowę południowej trybuny jako celu inwestycyjnego w niedawnej kampanii crowdfundingowej. Prezes klubu na sesji rady miasta oskarżał magistrat o zaniedbanie tej sprawy, mimo już wydanych milionów złotych.