Ósma edycja akcji "Charytatywnie dla Zwierząt"

Ósma edycja akcji "Charytatywnie dla Zwierząt"

Najważniejszymi organizatorami tegorocznej, ósmej już odsłony akcji „Charytatywnie dla Zwierząt”, były Częstochowska Organizacja Turystyczna i Młodzieżowa Rada Miasta, współpracujące z Zespołem Szkół Technicznych, Zespołem Szkół Gastronomicznych oraz Stowarzyszeniem Aktywna Częstochowa. Dzięki ich staraniom udało się zebrać nie tylko karmę dla zwierząt, ale również około 150 koców oraz wiele różnorodnych akcesoriów, takich jak leżanki.

Jak zapewnia organizator zbiórki, Jakub Sikora, zebrane jedzenie i przedmioty trafią w tym roku nie wyłącznie do schroniska miejskiego. Planowane jest również wsparcie oddolnych inicjatyw społecznych na rzecz zwierząt. Na liście beneficjentów tej hojności znalazły się m.in. Fundacja Psia Duszka, grupa „Częstośląskie koty do adopcji” oraz Przystanek Kot.

Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, podkreśla wartość takich działań. Akcje charytatywne pomagają w nas pielęgnować postawy altruistyczne, a także stanowią formę rekompensaty za krzywdy, jakie wielu zwierzętom przyszło doświadczyć. Cenna jest również rola młodzieży, która dzięki udziale w takich inicjatywach rozwija w sobie wrażliwość na los zwierząt. Prezydent skierował również swe podziękowania do wszystkich osób i instytucji, które aktywnie zaangażowały się w zbiórkę.