Raków Częstochowa na drodze do obrony tytułu mistrza Polski

Raków Częstochowa na drodze do obrony tytułu mistrza Polski

Raków Częstochowa, obrońca tytułu najlepszego klubu piłkarskiego w kraju, staje przed wyzwaniem utrzymania swojego stanowiska. Jest to jednak zadanie skomplikowane, ponieważ po pierwszej części sezonu mają oni mniej punktów o dziewięć, w porównaniu z prowadzącym Śląskiem Wrocław, mimo że mają jeden mecz zaległy. Klub pod kierownictwem trenera Dawida Szwargy traktuje okres zimy bardzo poważnie i nie ustępuje na rynku transferowym. Raków Częstochowa ogłosił niedawno, że Matej Rodin dołączył do ich drużyny.

Miniony sezon był dla Rakowa Częstochowy przełomowy. Po raz pierwszy w historii klubu udało im się zdobyć tytuł mistrza Polski. Drużynę trenował wtedy Marek Papszun i znakomicie poradził sobie z tym zadaniem, zdobywając tytuł bez większych problemów. Jego ciężka praca została okazało nagrodzona.

Papszun jednak zdecydował się opuścić Częstochowę i nie przyjął oferty prowadzenia drużyny w europejskich rozgrywkach pucharowych – po raz pierwszy w historii klubu. Być może uznał, że z tym zespołem osiągnął już wszystko, co możliwe. Na stanowisko doświadczonego trenera wskoczył jego dotychczasowy asystent, Dawid Szwarga. Młody szkoleniowiec szybko pokazał, że jest godnym następcą.