Plan Centrum Usług Komunalnych na walkę z gryzoniami: 500 pojemników deratyzacyjnych w centrum Częstochowy

Plan Centrum Usług Komunalnych na walkę z gryzoniami: 500 pojemników deratyzacyjnych w centrum Częstochowy

Kierujący Centrum Usług Komunalnych (CUK) w Częstochowie, Łukasz Kot, wyraził chęć postawienia nawet do 500 pojemników deratyzacyjnych w sercu miasta. Przemawiając o tym planie, podkreślił, że jest to przede wszystkim działanie prewencyjne, mające na celu zapobieganie wybieganiu stad szczurów po ulicach.

Przypomnijmy, iż kilka lat temu Częstochowa doświadczyła prawdziwej plagi szczurów. Te małe gryzonie szalały w centralnej części miasta, nie okazując większego strachu przed ludźmi. Ich obecność powodowała poczucie obrzydzenia, a niekiedy nawet lęku wśród mieszkańców. W odpowiedzi na fale krytyki skierowanej pod adresem lokalnej administracji, magistrat podjął działania deratyzacyjne.

Sytuacja w ubiegłym roku była już znacznie lepsza, choć nadal zdarzały się incydenty z udziałem gryzoni poruszających się po chodnikach. Najczęściej można było je spotkać w pobliżu miejsc przeznaczonych do zbierania odpadów.

Łukasz Kot, naczelnik Centrum Usług Komunalnych, ocenia poprzedni rok jako spokojny pod względem problemu szczurów. Jednakże podkreśla, że tegoroczna kampania deratyzacyjna ma charakter głównie profilaktyczny.