Przyszła gala teatralna odbędzie się w Katowicach – Złote Maski przyznane na uroczystości w Częstochowie

Przyszła gala teatralna odbędzie się w Katowicach – Złote Maski przyznane na uroczystości w Częstochowie

Najbliższe zebranie twórców teatralnych z województwa śląskiego, podczas którego odbędzie się rozdanie nagród, zaplanowane jest do przeprowadzenia w Katowicach. Informacje te dotarły do uczestników ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w wieczór 25 marca w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Owa ceremonia okazała się pomyślna dla gospodarzy, którzy zgarnęli trzy, a właściwie cztery, prestiżowe Złote Maski. Łącznie nagrody te zostały wręczone w jedenastu kategoriach.

Roczna ceremonia Złotych Masek, która odznacza twórców za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru w ciągu roku 2023, odbyła się w Częstochowie. Powodem była produkcja „Kandyd, czyli optymizm” Voltaire’a, zrealizowana pod reżyserią Rafała Szumskiego w Teatrze im. Mickiewicza. Przedstawienie to zostało uznane przez jurorów za najwybitniejsze spośród tych, które powstały na terenie województwa śląskiego w ciągu roku 2022.

W myśl tradycji – chociaż ostatnimi czasy zasada ta nie była konsekwentnie przestrzegana – teatr, który stworzył nagrodzone przedstawienie, staje się miejscem wręczenia nagród w następnym roku.