Pierwsza komunia z parafią św. Zygmunta w Częstochowie, dzieci świętują swoje pierwsze spotkanie z Eucharystią

Pierwsza komunia z parafią św. Zygmunta w Częstochowie, dzieci świętują swoje pierwsze spotkanie z Eucharystią

W przepiękny majowy dzień, dokładnie 19 maja, młodzi uczniowie trzecich klas z parafii św. Zygmunta w Częstochowie doświadczyli jednego z najważniejszych momentów w ich młodym życiu chrześcijańskim – Pierwszej Komunii Świętej. Był to punkt kulminacyjny długotrwałego procesu przygotowań, trwającego kilka miesięcy pod czujnym okiem księdza Adama.

Dzieci, wspierane przez swoich rodziców, spędziły ten czas uczestnicząc aktywnie w niedzielnych nabożeństwach, które były dodatkowo uzupełnione o specjalne nauki przygotowujące do tego wyjątkowego sakramentu.

Samo nabożeństwo komunijne odbyło się w kościele położonym na placu Daszyńskiego w Częstochowie i było okazją do wyjątkowej celebry. Młodzi wierni zakładając białe szaty, symbolem czystości i niewinności, przystąpili do sakramentu Eucharystii. Ich radości dzielili nie tylko rodzice, ale także rodzeństwo, dziadkowie oraz rodzice chrzestni i inni bliscy członkowie rodziny.

W tym samym dniu, inne dzieci z parafii miały okazję do świętowania rocznicy swojej Pierwszej Komunii Świętej, co było dodatkowym powodem do radości i celebracji w tej szczególnej niedzieli.