Brak dywidendy dla spółki Cognor – czy firma złoży ofertę na aktywa Huty Częstochowa?

Brak dywidendy dla spółki Cognor – czy firma złoży ofertę na aktywa Huty Częstochowa?

Gościem dzisiejszego odcinka programu „Prosto z Parkietu”, prowadzonego przez Dariusza Wieczorka, będzie Krzysztof Zoła – członek zarządu oraz dyrektor finansowy w firmie Cognor Holding. Zapraszamy na godzinę 12.00.

Niezadowalające wyniki finansowe Cognor Holding, firmy zajmującej się produkcją wyrobów stalowych, za pierwszy kwartał bieżącego roku, nie były dla inwestorów tak dużym zaskoczeniem jak zapowiedź zarządu o braku rekomendacji wypłaty dywidendy. Co jest przyczyną takiej decyzji o zatrzymaniu pieniędzy wewnątrz spółki? Jak szybko firma będzie mogła powrócić do podziału zysków z udziałowcami? Czy można oczekiwać wzrostu tych zysków w najbliższych kwartałach? Kiedy planowane jest pełne wykorzystanie zdolności produkcyjnych walcowni mieszczącej się w Krakowie?

Jakie są postępy budowy nowej walcowni w Siemianowicach Śląskich? Kiedy przewidziane jest uruchomienie tego obiektu? Czy firma Cognor ma zamiar nabyć aktywa Huty Liberty Częstochowa? Na te oraz inne pytania odpowiedzi udzieli Krzysztof Zoła w trakcie dzisiejszej rozmowy.