Nowe inwestycje w centrum miasta. Katedralna może zyskać wiele!

Nowe inwestycje w centrum miasta. Katedralna może zyskać wiele!
fot. unsplash.com

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że Częstochowa może zyskać nowe atrakcyjne miejsca i to w samym jego środku. Chodzi o ulicę Katedralną, między numerami 15 a 19A. Dzisiaj jest to zapuszczone i mało atrakcyjne miejsce. Szybko może się jednak to zmienić.

Postępowanie administracyjne

W Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Częstochowie wszczęto postępowanie w sprawie zmiany administracyjnej. Chodzi o przekształcenie części ulicy Katedralnej pod przedsięwzięcia polegające na budowie budynków mieszkalnych, wielorodzinnych i usługowych. Dochodzą do tego również garaże podziemne oraz infrastruktura dla zaplecza przyszłych budynków.

Obecnie na tym miejscu są nieużytki i mały, parterowy, walący się budynek, który wiele lat temu pełnił funkcję kiosku i małego sklepu spożywczego. Nic więc dziwnego, że to miejsce przyciąga nowych inwestorów. To właśnie z wniosku pełnomocnika jednego z nich, zostało wszczęte postępowanie administracyjne.

Ciekawe plany

Wniosek mówi o dwóch lub trzech wielorodzinnych domów mieszkalnych z usługami na parterze i garażami w podziemiach. Można więc liczyć na to, że przy ulicy Katedralnej powstaną kolejne ekskluzywne apartamentowce. Łączna ich powierzchnia szacowana jest na około 3,5 tysiąca m kw.

Nie da się ukryć, że lokalizacja jest świetna. Apartamentowiec w samym centrum, blisko Galerii Jurajskiej, archikatedry oraz Starego Rynku, będzie kusić przyszłych mieszkańców. Kiedyś to właśnie ul. Katedralna łączyła Starą Częstochowę z Jasną Górą. Dzisiaj większa część ruchu przechodzi aleją Najświętszej Marii Panny.

Okoliczni mieszkańcy mają mieszane uczucia. Z jednej strony cieszą się, że w końcu coś zaczyna się dziać na zapomnianej przez wszystkich ulicy. Z drugiej jednak obawiają się nadmiernego tłoku oraz braku miejsc do parkowania. Jak będzie w praktyce? Czas pokaże.