Na Placu Biegańskiego dzisiaj tłumy. Za czym kolejka ta stoi?

Na Placu Biegańskiego dzisiaj tłumy. Za czym kolejka ta stoi?
fot. unsplash.com

18 grudnia przechodnie przecierali oczy ze zdumienia. Mimo, że pogoda była kompletnie niesprzyjająca, już od wczesnych godzin przedpołudniowych na Placu Biegańskiego zaczęła ustawiać się długa kolejka. Za czym można tak stać przed świetami? Jeżeli nie za karpiem, to z pewnością za choinką!

Za darmo na święta

Wszystko za sprawą radia RMF FM, które to w tym roku wybrało właśnie między innymi Częstochowę na miasto w którym rozda za darmo choinki. Radiowcy zapewniali, że drzewek wystarczy dla wszystkich, jednak i tak co bardziej przezorni ustawiali się w kolejce wcześniej. Gdy więc na Plac Biegańskiego punktualnie o 12:00 przyjechała ciężarówka wypełniona zielonymi świerkami, czekał już na nie spory tłum.

Prócz rozdawania choinek, można było wziąć udział w wielu konkursach z fajnymi nagrodami. Akcja „Choinka pod choinkę” to jedno z flagowych działań radia RMF FM, która to jest przeprowadzana już po raz kolejny. Zwykle omijała nasze miasto, tym większa radość, że tym razem odbyła się również w Częstochowie.

Choinka w czasie pandemii

Oczywiście cała impreza została przeprowadzona zgodnie z zachowaniem wytycznych z Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. Wydający choinki mieli na sobie maseczki, podobnie ekipa przeprowadzająca konkursy. Zalecano również zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego i założenie maseczek mimo tego, że całość odbywała się na świeżym powietrzu.

Biorący udział w imprezie nie kryli, że taka choinka pod choinkę to dla nich prawdziwy prezent. Nie każdy z nich może sobie pozwolić na zakup żywej choinki. Trudne pandemiczne czasy zmieniły nasze podejście zarówno do wydatków związanych ze świętami jak i zasobnością portfela. Tym bardziej cieszy akcja radia, dzięki któremu wielu z mieszkańców naszego miasta już dzisiaj wieczorem może ubierać swoją piękną choinkę.