Masz trochę gotówki na zbyciu? Pałac w Radoszewicy czeka na nowego właściciela. Niecałe 6 ml złotych!

Masz trochę gotówki na zbyciu? Pałac w Radoszewicy czeka na nowego właściciela. Niecałe 6 ml złotych!
fot. unsplash.com

Niedaleko Częstochowy jest pałac, który będzie spełnieniem marzeń dla wszystkich tych, którzy lubią mieszkać z rozmachem. Albo też fajne miejsce pod inwestycję. Takie coś cieszy z jednego powodu – piękne miejsca, zamiast niszczeć, stają się ciekawymi obiektami turystycznymi promującymi region!

Czy będzie jak w Szkocji?

Rejon Częstochowy to nie tylko skalne wapienie z Jury, ale i mniejsze lub większe zamki, pałacyki i pałace, które aż proszą się, aby je odrestaurować. W Szkocji zamki, które popadają w częściową ruinę, są wykupywane przez Państwo i zamieniane na luksusowe hotele za grosze. Dzięki temu każdy obywatel Szkocji może chociaż raz spędzić fantastyczne chwile.

Niestety nic nie zapowiada, aby taka akcja była dostępna w Polsce, jednak pomarzyć można. Wspomniany Pałac w Radoszewicy z końca XVI wieku otoczony jest przepięknym parkiem w stylu angielskim. Znajdziesz tam stare lipy, kasztany oraz buki, a w samym środku mamy malownicze jezioro.

Mieszkaj z rozmachem

Sam pałac zbudowali na planie zbliżonym kształtem do litery U. Tym samym mamy tu dwa skrzydła boczne oraz reprezentacyjną cześć środkową. Wejście główne zaskakuje nie tylko portalem z czterema kolumnami, ale i analogicznym  wejściem. Położony po drugiej stronie posiadłości taras zdobią niezwykłe zdobienia.

W środku są 3 sale bankietowe, 2 królewskie apartamenty, 6 apartamentów zwykłych oraz pokoje na poddaszu. Do tego 2 wielkie jadalnie, salę kominkową i doskonale wyposażona kuchnie. Obiekt ten bez dwóch zdań bardziej nadaje się na hotel lub salę bankietową niż zwykłe cztery kąty, w których można mieszkać. Chociaż z drugiej strony, taki pałac, to w sumie całkiem przytulny dom!