Co dalej ze Starym Browarem? Miał być nowoczesny kompleks mieszkaniowy, a jest…licytacja Urzędu Skarbowego!

Co dalej ze Starym Browarem? Miał być nowoczesny kompleks mieszkaniowy, a jest…licytacja Urzędu Skarbowego!

Dokładnie trzy lata temu na terenie browaru Kmicic zawisła informacja w postaci ogromnego baneru, informująca, że powstanie tu nowoczesny kompleks mieszkaniowy. Dzisiaj zamiast nowych lokalizacji mamy obiekt który popadł w ruinę oraz licytację komorniczą. Co dalej ze Starym Browarem?

Według planów, na miejscu Starego Browaru miały być zbudowane dziewięciopiętrowe apartamenty z malowniczymi tarasami oraz tanie mieszkania w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Na terenie obiektu miał również powstać czterogwiazdkowy hotel, biura i lokale usługowo-handlowe z parkingiem podziemnym. W inwestycjach było już tak daleko, że deweloper deklarował gotowość do zawierania umów przedwstępnych. Jak się jednak okazuje, na obietnicach się skończyło.

O licytacji terenu Starego Browaru poinformował II Urząd Skarbowy w oficjalnym oświadczeniu. Odbędzie się ona 15 marca 2023 roku. Cena wywoławcza to prawie dwa i pół miliona złotych. Każdy, kto chce wziąć udział w licytacji, musi wpłacić wadium w wysokości trzysta czterdzieści pięć złotych.