Kreatywny złodziej rowerów z Częstochowy: 44-latek wpadł w ręce policji

Kreatywny złodziej rowerów z Częstochowy: 44-latek wpadł w ręce policji

Przypadkiem, który wydarzył się ostatnio w Częstochowie, jest niecodzienna kradzież rowerów przez 44-letniego mężczyznę. Ten nietypowy złodziej zamiast sprzedawać skradzione pojazdy, demontował je w celu stworzenia swojego własnego pojazdu. Zostawił jednak na tyle dużo dowodów, że udało się go szybko zatrzymać – o tym wszystkim informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

W ciągu ostatniego miesiąca policjanci z Częstochowy wielokrotnie odbierali zgłoszenia o kradzieżach rowerów. Większość skradzionych jednośladów pochodziła z miejsc parkingowych przy supermarketach. Dzięki pracy detektywistycznej, funkcjonariusze byli w stanie ustalić tożsamość mężczyzny odpowiedzialnego za te zdarzenia. Jak się okazało, był to 44-letni mieszkaniec miasta.

Złodziej został zatrzymany przez policję w poniedziałek. W trakcie przesłuchania przyznał, że jego celem nie była odsprzedaż skradzionych rowerów, lecz ich demontaż i stworzenie z części jednośladu marzeń – super roweru. Teraz mężczyzna musi odpowiadać za swoje czyny, ponieważ został mu postawiony zarzut kradzieży.