Tragiczne zdarzenie na alei Pokoju – śmiertelny wypadek drogowy

Tragiczne zdarzenie na alei Pokoju – śmiertelny wypadek drogowy

W godzinach porannych dnia 19 września, doszło do tragicznego incydentu drogowego w bliskim sąsiedztwie alei Pokoju. Niestety, w wyniku wypadku życie straciła 64-letnia piesza. W związku ze zdarzeniem, ruch w tym rejonie jest poważnie utrudniony.

Z informacji przekazanych przez asp. sztab. Barbarę Poznańską, oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, wynika, że do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta przechodziła przez jezdnię podczas czerwonego światła, kiedy potrącił ją 46-letni mężczyzna prowadzący peugeota boksera. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami policji, kierowca był trzeźwy w momencie zdarzenia.

Potrącona kobieta została natychmiast przewieziona do najbliższego szpitala. Jednakże pomimo wysiłków personelu medycznego, nie udało się uratować jej życia.

Śmiertelny wypadek wpłynął na ruch drogowy na południu miasta, powodując znaczne utrudnienia. Odcinek alei Pokoju od estakady do Placu Orląt Lwowskich został zamknięty dla ruchu kołowego. Policja skierowała samochody na wyznaczone objazdy.