Gierkówka zamknięta od 3 listopada. Kierowco, przygotuj się na objazdy!

Gierkówka zamknięta od 3 listopada. Kierowco, przygotuj się na objazdy!
fot. unsplash.com

W czwartek, 3 listopada zamknięta zostanie popularna gierkówka. Ta najważniejsza w droga w ruchu lokalnym, od wielu miesięcy jest przebudowywana. Teraz przyszedł na najbardziej uciążliwy etap, czyli całkowite zamknięcie wybranych tras. Przygotuj się na ogromne korki w całym mieście!

Co czeka kierowców od 3 listopada?

Najważniejsza informacja, to zamknięcie dla ruchu kołowego w obu kierunkach aleja Wojska Polskiego, na wysokości od alei Jana Pawła II do ulicy Krakowskiej. Nie będzie można również przejechać odcinkiem alei Wojska Polskiego od ulicy Rakowskiej do ulicy Krakowskiej. Dobra informacja jest taka, że jedno z największych skrzyżowań w Częstochowie nie będzie wyłączone z ruchu. Na odcinku od ulicy Jagiellońskiej do alei Wojska Polskiego i alei Pokoju przejazd będzie płynny, z możliwymi czasowymi utrudnieniami w ruchu.

Żeby było dobrze, musi być źle

Częstochowski Miejski Zarząd Dróg przyznaje, że obecne utrudnienia mogą być bardzo ciężkie dla użytkowników dróg. Nie chodzi tu tylko o samochody indywidualne, ale i o komunikację zbiorową, która musi w pierwszej kolejności dostosować się do zmieniających się okoliczności. Te nagłe zamknięcia spowodowane są w dużej mierze opieszałością poprzedniego wykonawcy, który w przeznaczonym czasie zrobił niewiele. Dlatego też nowa firma podjęła decyzję o działaniu na wielu płaszczyznach. Wszystko po to, aby wykonać cały plan przebudowy w jak najkrótszym czasie.