Częstochowianka Częstochowa ma spore problemy. Wszystko przez finanse!

Częstochowianka Częstochowa ma spore problemy. Wszystko przez finanse!
fot. unsplash.com

Ten sezon nie rozpoczął się zbyt dobrze dla siatkarek z Częstochowy. Częstochowianka ma spore problemy finansowe ale i kadrowe. Nie dość, że z umowy sponsorskiej wycofał się sponsor tytularny, to jeszcze z klubu odeszły najważniejsze zawodniczki. Najbliższe mecze zostały przełożone. Co będzie dalej z klubem?

Częstochowianka Częstochowa na zakręcie

Ubiegły sezon siatkarki zakończyły na przyzwoitym czwartym miejscu. Obecny sezon rozpoczął się od dwóch wygranych i dwóch przegranych meczów. Ostatni mecz, najlepszy w bieżących rozgrywkach, Częstochowianka rozegrała koncertowo. Jednak to nie powstrzymało negatywnych zmian, jakie zaszły w zespole. Przede wszystkim z umowy sponsorskiej wycofał się sponsor tytularny. To olbrzymi cios nie tylko dla wizerunku klubu, ale i dla stanu jego finansów.

Problemy kadrowe Częstochowianki

Kolejnym ciosem było odejście kilku czołowych siatkarek. Wiktora Szumera oraz Adrianna Rybak przeszły do tarnowskiej drużyny, Aleksandra Dutkiewicz zrezygnowała z Częstochowianki na rzecz 7R Solnej Wieliczki a Daria Dąbrowska i Marto Budnik przeszły do ITA Tools Stali Mielec. Na dzień dzisiejszy, zespół Częstochowianki to tylko 8 zawodniczek.

Zarząd klubu nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, jednak biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, przyszłość klubu nie wygląda dobrze. Problemy finansowe oraz brak zawodniczek mogą skutkować nie tylko odpadnięciem z rozgrywek ligowych, ale i zupełnym rozwiązaniem zespołu.