Wiec Lewicy w Częstochowie z udziałem liderów partii i koncertem Michała Wiśniewskiego

Wiec Lewicy w Częstochowie z udziałem liderów partii i koncertem Michała Wiśniewskiego

Włodzimierz Czarzasty, szef sztabu Lewicy, zapowiedział na najbliższą sobotę, tj. 26 sierpnia, wiec swojej partii w Częstochowie. Zaznaczył, że wydarzenie to będzie miało bardziej swobodny charakter. Po części politycznej wiecu, swoją muzyczną prezentację da lider zespołu Ich Troje – Michał Wiśniewski. Wybór Częstochowy jako miejsca wiecu nie jest przypadkowy. Miasto to od 2010 roku rządzi prezydent powiązany z Lewicą – Krzysztof Matyjaszczyk. Lewica posiada tam również swoich radnych miejskich, a także reprezentację w postaci senatora i posła.

Czarzasty podkreślił znaczenie Częstochowy dla jego partii, nawiązując do faktu, iż było to pierwsze miasto w Polsce, które zdecydowało się na dofinansowanie programu in vitro. Jak zaznaczył Czarzasty, decyzja o wsparciu finansowym dla tego programu zapadła w Częstochowie jeszcze przed tym, jak temat ten pojawił się na forum Sejmu.

Wiec rozpocznie prezydent Matyjaszczyk, po nim przemawiać będą Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń – koordynatorzy Nowej Lewicy. Swoje wystąpienia zaplanowali również Joanna Scheuring-Wielgus – zastępca szefa partii, Anna Maria Żukowska – współprowadząca struktury warszawskie oraz Adrian Zandberg i Magdalena Biejat – liderzy partii Razem. „To będzie kulminacyjny punkt naszej letniej trasy i dlatego zdecydowaliśmy się na luźniejszą formułę” – wyjaśnia szef sztabu Lewicy. Podkreśla on również, że będzie to pierwsza plenerowa impreza tej formacji w obecnej kampanii wyborczej. „Nasi sześciu liderów będę prezentować nasze założenia programowe, ale całość odbędzie się w luźniejszej atmosferze” – dodał Czarzasty.