W Częstochowie rusza lodowisko! Czy będą dodatkowe obostrzenia związane z pandemią?

W Częstochowie rusza lodowisko! Czy będą dodatkowe obostrzenia związane z pandemią?
fot. unsplash.com

Dokładnie od 15 listopada mieszkańcy naszego miasta mogą cieszyć się z ponownie otwartego lodowiska. Jednak w związku z obecną sytuacją pandemiczną, zmianie ulegną zasady korzystania z obiektu. Warto się z nimi zaznajomić jeszcze przed wyjściem na lód, aby zapewnić sobie dobrą zabawę bez stresu!

Lodowisko przy Boya Żeleńskiego

Sztuczne lodowisko przy Boya Żeleńskiego 6/8 będzie czynne codziennie w godzinach od 10 do 20. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie musiał dostosować działanie lodowiska do zmieniających się warunków związanych z pandemią. W konsekwencji wprowadził kilka zmian.

Pierwsza z nich, to fakt, że wejście na lodowisko i wyjście z obiektu będzie możliwe tylko do strony ul. Boya Żeleńskiego. Każdy przychodzący musi pamiętać o założeniu maseczki w następujących miejscach:
przy kasach

  • W holu
  • Przy wypożyczalni łyżew
  • W przebieralni
  • Na terenie toalet

Nie ma natomiast obowiązku zasłaniania ust i nosa dla osób przebywających już na tafli lodowej.

Dodatkowo, bilety i rozliczanie czasu pobytu odbywać się będzie tylko i wyłącznie w kasach lodowiska. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie zmianie, wypożyczalnia sprzętu, łyżew, kasków i przyrządów do nauki jazdy będzie bez funkcjonować bez zmian. Na takiej samej zasadzie działają szafki ubraniowe.

Przerwy i ochrona

Kosmetyka lodu będzie przeprowadzana w godzinach 13:00- 13:30, 16:00-16:30 oraz 18:00-18:30. W holu i w przebieralni zostały zamontowane generatory hydroksylu, które wykorzystują technologię „Odorox”. Na terenie całego obiektu obowiązywać będą ogólne zasady dezynfekcji oraz zachowania dystansu społecznego. MOSIR Częstochowa zastrzega, że ze względu na sytuację pandemiczną, sposób funkcjonowania lodowiska może ulec zmianie.