W Częstochowie będzie zielono! Czy znikną samochody zaparkowane „na dziko”?

W Częstochowie będzie zielono! Czy znikną samochody zaparkowane „na dziko”?
fot. unsplash.com

Ubiegłoroczne obietnice dotyczące projektu „Zielona Częstochowa” zaczynają przemieniać się w czyny. Od kilku dni możemy obserwować, jak wcześniej zaniedbane miejsca zamieniają się w klomby z nasadzeniami. Może to powstrzyma kierowców przed pozostawianiem samochodów byle gdzie?

Priorytetowy program nasadzeń

Mieszkańcy ul 3 Maja i Kossak — Szczuckiej oraz alei Wyzwolenia, cieszą się już nowymi klombami i obszarami zielonymi, gdzie wraz z wiosną pojawią się kolorowe kwiaty i krzewy. Ten fakt cieszy tym bardziej że dzięki nowym obszarom zielonym, odpowiednio zagospodarowanym, może w końcu skończy się parkowanie na dziko.

Nie można przemilczeć faktu, że szczególnie ulica Kossak Szczuckiej jest w tym aspekcie mocno eksploatowana. Każdy weekend lub impreza w III Alei NMP sprawia, że ten teren staje się bezpłatnym parkingiem dla wszystkich. Jednak, gdy samochody odjadą, zamiast trawnika jest klepisko. I tak już od wielu lat.

Nic nie pomagało

Mimo że na sesjach Rady Miasta obiecywano postawić tam słupki, donice, stojaki na rowery albo inne zabezpieczenia, nic takiego nie miało miejsca. Dopiero ostatnie zapewnienia o zazielenieniu miasta, obudziły nadzieje, że coś się zmieni. I jak widać, Centrum Usług Komunalnych wzięło to w swoje ręce i zabrało się do pracy.

Warto dodać, że dla przyjezdnych i wszystkich tych, którzy chcą odwiedzić Bazylikę Jasnogórską, są wydzielone odpowiednie parkingi. Warto kierować się za charakterystycznymi znakami informacyjnymi i samochód zostawić właśnie tam. Chociażby po to, by nie niszczyć nowych terenów zielonych.

Szukasz więcej informacji województwa Śląskiego? Koniecznie zobacz portal uwagaregion.pl