Sekretne dzieła impresjonistów na wystawie w Częstochowie. To po prostu trzeba zobaczyć!

Sekretne dzieła impresjonistów na wystawie w Częstochowie. To po prostu trzeba zobaczyć!
fot. unsplash.com

Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie szykuje dla wielbicieli sztuki fantastyczną wystawę. „Sekretne dzieła impresjonistów”, zachwycają już od pierwszego dzieła. Smaczku dodaje fakt, że zamiast chodzić po wystawie, zobaczysz je siedząc wygodnie w kinowym fotelu.

„Wielka sztuka na ekranie”

Ośrodek Kultury Filmowej od początku roku realizuje projekt „Wielka sztuka na ekranie”, gdzie pokazuje najlepsze dokumenty poświęcone artystom, kolekcjom sztuki czy sławnym galeriom. Z każdą projekcją, zaciekawionych tematem jest więcej. Nic w tym dziwnego, skoro tak ciekawe miejsca można zobaczyć na dużym ekranie, w jakości HD.

To jednak nie są zwykłe dokumenty, bo arcydzieła malarstwa, rzeźby lub grafiki można zobaczyć z kompletnie różnych perspektyw. Podążając za kamerą, wędrujemy po salach muzealnych, podczas gdy narrator opowiada o historiach tych dzieł oraz samych artystach.

Impresjonizm w obiektywie

Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś, jak impresjoniści postrzegali świat oraz jak w ogóle powstała ta rewolucyjna technika — koniecznie przyjdź do OKF w Częstochowie. Impresjonizm nie miał łatwo i musiało sporo czasu upłynąć, aby dostrzeżono tu prawdziwą sztukę. A tacy malarze jak Manet, Caillebotte, Monet, Reniore, Morisot, Cezanne, Sisley czy Signac, zabiorą cię w porywającą podróż.

Warto dodać, że co weekend OKF w Częstochowie organizuje projekcję filmów o sztuce. I chociaż nie zawsze jest tak kolorowo jak w przypadku impresjonistów, oglądanie obrazów z sali kinowej to naprawdę ciekawe doświadczenie.

Szukasz więcej informacji o filmowych nowościach? Koniecznie zobacz portal ofilmach.pl