Utrudnienia dla pasażerów na dworcu kolejowym w Częstochowie: nieczynne schody ruchome

Utrudnienia dla pasażerów na dworcu kolejowym w Częstochowie: nieczynne schody ruchome

Pasażerowie korzystający z usług częstochowskiego dworca kolejowego mogą napotkać pewne niedogodności, zwłaszcza podczas prób dostania się do holu kasowego. Schody ruchome, które umożliwiają bezpośrednie wejście do hali z położonej poniżej kondygnacji, są obecnie wyłączone z użytkowania. Polskie Koleje Państwowe (PKP), zarządzające obiektem, przekazują informacje o nadchodzących pracach naprawczych.

Nieprawidłowości w funkcjonowaniu częstochowskiego dworca kolejowego zostały zgłoszone przez naszych czytelników. Od jakiegoś czasu schody ruchome, które prowadzą do holu kasowego na wyższej kondygnacji, są nieczynne. To poważne utrudnienie, szczególnie dla osób starszych, które mogą mieć problem z korzystaniem z tradycyjnych schodów biegnących równolegle. Zarządca potwierdza awarię urządzeń.

Postępowanie PKP ma na celu wyłonienie serwisanta odpowiedzialnego za naprawę schodów ruchomych. Jak tłumaczy rzecznik prasowy PKP, Michał Stilger: „Serwis techniczny stwierdził, że wymiana poręczy jest niezbędna. Dalsze korzystanie z urządzenia bez wymiany tego elementu mogło by narażać pasażerów na niebezpieczeństwo”. Stilger nie precyzuje daty, kiedy schody ruchome będą ponownie dostępne dla pasażerów.

Stilger zapewnia jednak, że PKP intensywnie pracują nad naprawą usterki. „Obecnie przebiega proces pozyskiwania ofert na naprawę”, informuje przedstawiciel spółki. Dodatkowo zaznacza, że schody ruchome zostaną uruchomione natychmiast po zakończeniu wymaganych prac i dopuszczeniu ich do ponownego użytkowania.