Śledztwo w sprawie tragicznego incydentu z udziałem 9-letniej dziewczynki nad stawem w Glinicy koło Lublińca

Śledztwo w sprawie tragicznego incydentu z udziałem 9-letniej dziewczynki nad stawem w Glinicy koło Lublińca

Prokuratura na terenie Lublińca podjęła czynności procesowe związane z wydarzeniem, które miało miejsce 23 czerwca 2024 roku, i polegało na narażeniu małoletniej na sytuację, w której jej życie lub zdrowie znalazły się w bezpośrednim niebezpieczeństwie. Chodzi o incydent, którego konsekwencją było topienie się 9-letniej dziewczynki, a następnie jej śmierć.

To zdarzenie miało miejsce w Glinicy niedaleko Lublińca. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Lublińcu skupia się na okolicznościach narażenia dziecka na możliwość utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu, jak również na nieumyślnym spowodowaniu śmierci tej samej dziewczynek.

Ustalenia poczynione w ramach śledztwa ujawniły, że dzień 23 czerwca 2024 r. upłynął pod znakiem dramatu. W godzinach popołudniowych, 9-letnia dziewczynka spędzała czas nad stawem w miejscowości Glinica blisko Lublińca, w towarzystwie 11-letniej siostry i przyjaciółki. Niespodziewanie, dziewczynka weszła do wody i zaczęła tonąć po utracie gruntu pod nogami. Na miejsce zdarzenia wezwano strażaków, którzy wyłowili dziecko. Mimo prowadzonych czynności reanimacyjnych, nie udało się uratować dziewczynki, jej zgon stwierdził lekarz obecny na miejscu zdarzenia. Badania alkomatem przeprowadzone na matce 9-latki wykazały brak alkoholu w jej organizmie.