Rozpoczyna się proces budowy nowego stadionu Rakowa Częstochowa

Rozpoczyna się proces budowy nowego stadionu Rakowa Częstochowa

W ostatnich tygodniach, władze Częstochowy zasygnalizowały intencje dotyczące wybudowania nowej areny dla klubu piłkarskiego Raków. Pierwszym krokiem na drodze do realizacji tego projektu jest przygotowanie studium wykonalności, a umowa na jego stworzenie została już podpisana. Tymczasem, starą infrastrukturę sportową wsparto dodatkowym finansowaniem w wysokości 18 mln złotych.

Choć stadion piłkarski Rakowa Częstochowa był obiektem wielu inwestycji na przestrzeni ostatnich lat, nie można go jeszcze nazwać nowoczesnym. Ciekawostką jest to, że Częstochowa jest największym miastem w kraju, które nie doczekało się jeszcze inwestycji w modernizację stadionowej infrastruktury. To sprawia, że Raków musiał rozgrywać swoje spotkania w fazie grupowej Ligi Europy poza swoim miastem – w Sosnowcu. Wcześniej również musiał udawać się na mecze pucharowe do Bielska-Białej.

To ma się zmienić w najbliższych latach. Budowa nowego stadionu dla aktualnych mistrzów Polski stała się jednym z głównych tematów kampanii wyborczej w Częstochowie. Działania w tym kierunku podjęły obecne władze miasta, co potwierdzają podpisaniem umowy na wykonanie studium wykonalności tej inwestycji.