Przyszłość Rakowa Częstochowa i ich stadionu

Przyszłość Rakowa Częstochowa i ich stadionu

Miasto Częstochowa, słynące z długotrwałej historii piłkarskiej, obecnie jest dumne ze swojej lokalnej drużyny piłkarskiej, Raków Częstochowa. Raków jest teraz uznać za jedną z czołowych drużyn w Polsce, jednak nie ma możliwości rozgrywania swoich meczów na własnym stadionie z powodu jego ograniczonej pojemności. Premier Mateusz Morawiecki przekazał obietnicę wsparcia w rozbudowie stadionu, ale obecnie trwa konkurs, w którym miasto musi się rywalizować o środki finansowe.

Stadion Rakowa Częstochowa na przestrzeni lat i wraz z rosnącymi osiągnięciami sportowymi drużyny, stał się nieadekwatny do potrzeb zespołu i wymaga modernizacji. W reakcji na ten problem, stadion był stopniowo ulepszany od momentu awansu Rakowa do I ligi. Jednym z głównych kroków podjętych w tym kierunku było zwiększenie liczby miejsc siedzących do 5,5 tysiąca.

Niemniej jednak, po awansie Rakowa do Ekstraklasy, pojawiły się dalsze wymagania. W najnowszych eliminacjach Ligi Mistrzów UEFA, zostały wprowadzone surowe zasady, które uniemożliwiły Rakowowi rozegranie IV rundy eliminacji na własnym stadionie. W rezultacie, drużyna była zmuszona do przeniesienia swojego meczu na stadion w Sosnowcu, który posiada znacznie większą pojemność – 11,6 tysiąca miejsc.