Problem z oznakowaniem drogowym na tzw. obejściu św. Barbary – błędne drogowskazy mają zostać poprawione

Problem z oznakowaniem drogowym na tzw. obejściu św. Barbary – błędne drogowskazy mają zostać poprawione

Bieżące znaki drogowe prowadzące do autostrady A1 z tzw. obejścia św. Barbary, nie wskazują najkrótszej trasy przez Gnaszyn. Zamiast tego, kierowcy zostają skierowani na dłuższą trasę, która prowadzi przez ulicę św. Jadwigi oraz Grabówkę. Drogowcy przyznają, że popełnili błąd w oznakowaniu, który zostanie niebawem skorygowany.

Znaki drogowe będą wkrótce zmienione, gdy drogowcy otworzą tzw. obejście ulicy św. Barbary. Jest to łącznik między ulicą Pułaskiego, znajdującą się niedaleko dworca Stradom, a ulicą Główną. Obecnie jednak, znaki drogowe prowadzą kierowców jadących w stronę autostrady A1 przez ulice św. Jadwigi, św. Krzysztofa, Okulickiego i św. Rocha, podczas gdy najkrótsza i najprostsza trasa przebiega przez ulice Główną i Przejazdową.

Kontrowersje dotyczą tablicy stojącej przed nowo wybudowanym rondem na skrzyżowaniu ulic Głównej, św. Jadwigi i św. Barbary oraz nowej drogi dwupasmowej. Aktualne oznakowanie drogowe wprowadza kierowców w błąd, nie zawiera informacji, że do autostrady A1 można też dojechać przez DK46, czyli trasą prowadzącą na Opole.