Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, wybrany na czwartą kadencję dzięki 57,76% poparcia

Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, wybrany na czwartą kadencję dzięki 57,76% poparcia

Urząd miasta Częstochowa podał informacje na temat wyników drugiej tury wyborów prezydenckich. Jak pokazały statystyki, urzędujący prezydent miasta, Krzysztof Matyjaszczyk, odniósł zwycięstwo, zdobywając poparcie 57,76% głosujących. Jego rywalka w walce o fotel prezydenta, Monika Pohorecka, uzyskała 42,24% głosów. Poziom frekwencji podczas wyborów w Częstochowie sięgnął prawie 48,8%.

Podczas niedzielnej sesji wyborczej mieszkańcy Częstochowy oddawali swoje głosy w 135 punktach wyborczych rozlokowanych w całym mieście. Ostatecznie, liczba osób, które zdecydowały się wziąć udział w wyborach wynosiła 47,76% uprawnionych do głosowania. W pierwszej turze było to nieco więcej, bowiem aż 50,02%. Niemniej jednak, ten wynik i tak jest lepszy niż średnia frekwencja dla całego województwa (41,93%), jak i średnia krajowa (44,06%).

W poniedziałek po wyborach, prezydent Częstochowy wyraził swoje podziękowania za poparcie i zaufanie mieszkańców. Krzysztof Matyjaszczyk został wybrany na czwartą kadencję i z radością podzielił się swoją reakcją na ten fakt. – Serdecznie dziękuję za decyzję o powierzeniu mi kierowania walki o lepszą Częstochowę przez kolejne pięć lat – powiedział. To dla mnie ogromny zaszczyt, ale jednocześnie wielkie zobowiązanie. Gwarantuję, że w najbliższej kadencji samorządu zrobię wszystko, aby jak najefektywniej wykorzystać fundusze unijne oraz spełnić inne priorytety z mojego programu – dodał.