Krzysztof Matyjaszczyk z Lewicy ponownie wybrany na prezydenta Częstochowy – oficjalne dane PKW

Krzysztof Matyjaszczyk z Lewicy ponownie wybrany na prezydenta Częstochowy – oficjalne dane PKW

Informacje o zwycięstwie Krzysztofa Matyjaszczyka z Lewicy w wyborach na prezydenta Częstochowy potwierdziły oficjalne dane Państwowej Komisji Wyborczej. Wychodzą one naprzeciw radosnym oczekiwaniom członków tego ugrupowania. W mediach społecznościowych echo sukcesu znalazło swoje odzwierciedlenie w gratulacjach składanych przez przedstawicieli Lewicy. „Częstochowa obroniona!” – cieszył się Krzysztof Śmiszek, współprzewodniczący Nowej Lewicy. Zwycięstwo w Częstochowie to nie jedyny powód do zadowolenia dla liderów lewicy.

Państwowa Komisja Wyborcza podała szczegółowe informacje na temat wyników drugiej tury wyborów na stanowisko prezydenta Częstochowy. Okazało się, że Krzysztof Matyjaszczyk zdobył poparcie 44 555 osób, co stanowiło 57,76 procent oddanych głosów. Na jego rywalkę, Monikę Pohorecką z komitetu wyborczego PiS, zagłosowało natomiast 32 586 osób, co przekładało się na 42,24 procent głosów. Te wyniki pozwoliły Matyjaszczykowi na zapewnienie sobie czwartej kadencji na stanowisku prezydenta miasta. Zauważmy, że nieprzerwanie pełni tę rolę od roku 2010.

Po ogłoszeniu wyników Krzysztof Śmiszek cieszył się ze zwycięstwa swojego partyjnego kolegi w mediach społecznościowych. „Częstochowa obroniona! Nowa Lewica górą!” – triumfalnie komentował współprzewodniczący Nowej Lewicy. Wybory samorządowe przyniosły jednak partii nie tylko powody do radości w Częstochowie, ale także w innych miejscowościach.