Ponowne otwarcie procesu dotyczącego zbrodni w Częstochowie

Ponowne otwarcie procesu dotyczącego zbrodni w Częstochowie

Przed Sądem Okręgowym w Częstochowie planowane jest na poniedziałek drugie posiedzenie w sprawie morderstwa 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki, Oliwii, które miało miejsce w lutym 2022 roku. Osobę podejrzaną o popełnienie tej zbrodni, Krzysztofa R., łączy znajomość z ofiarami. Po uduszeniu matki i córki, ich ciała zostały przetransportowane do lasu i tam zakopane. Po kilkunastu dniach poszukiwań, zwłoki ofiar udało się odnaleźć.

19 czerwca bieżącego roku odbyło się pierwsze posiedzenie sądu w tej sprawie, które przeprowadzono bez udziału publiczności. Decyzja o wyłączeniu jawności zapadła na wniosek prokuratury, z troski o dobro małoletniej ofiary. Skład sędziowski jednogłośnie zaakceptował ten wniosek. Podczas rozprawy odczytano akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu, zawierający siedem punktów, wśród których znalazły się m.in. zarzuty zabójstwa matki i jej nastoletniej córki.

Śledztwo w sprawie tragicznych wydarzeń prowadziła częstochowska Prokuratura Okręgowa. W połowie kwietnia, prokuratura przekazała do sądu akt oskarżenia. Kilka tygodni przed tym, śledczy otrzymali opinię psychiatryczną na temat podejrzanego, 53-letniego Krzysztofa R. Ekspert psychiatry potwierdził, że w momencie popełnienia zbrodni mężczyzna był poczytalny, co oznacza, że może on odpowiadać karnie za swoje czyny.