Otwarcie ostatniego odcinka odnowionej Alei Wojska Polskiego w Częstochowie – koniec największej inwestycji drogowej

Otwarcie ostatniego odcinka odnowionej Alei Wojska Polskiego w Częstochowie – koniec największej inwestycji drogowej

Decyzyjni w Częstochowie planują otworzyć ostatni segment Alei Wojska Polskiego, nad którym trwały prace remontowe przez długi okres czasu. Wydarzenie to oznaczać będzie, że droga ta stanie się całkowicie dostępna dla ruchu kołowego. Niemniej jednak, prace związane z infrastrukturą dla pieszych wciąż muszą być kontynuowane. Przebudowa miejskiej sekcji DK91 jest niewątpliwie najważniejszym projektem drogowym w najnowszej historii Częstochowy.

21 lutego, dokładnie o godzinie 12:00, po niemalże dwóch i pół roku od rozpoczęcia przebudowy DK91, najbardziej kłopotliwe objazdy w Częstochowie zostaną zlikwidowane. Właśnie tego dnia planowane jest przywrócenie pełnej przejezdności Alei Wojska Polskiego.

W planach jest udostępnienie dla ruchu samochodowego całego odnowionego odcinka Alei Wojska Polskiego (DK-91), co obejmuje także kluczowe skrzyżowania. Ostatnie spotkanie z przedstawicielami wykonawcy miało miejsce na terenie budowy w piątek 16 lutego.

Mieszkańcy Częstochowy są w pełni świadomi, jak wiele poświęceń i trudności przyniosła im ta inwestycja. Otwarcie drogi było wielokrotnie przekładane od grudnia 2023 roku. Prezydent miasta wyraził swoje uznanie dla cierpliwości wszystkich zaangażowanych.