Obrońca Rakowa Częstochowa wyeliminowany na cztery miesiące: Kontuzja Giannisa Papanikolaou

Obrońca Rakowa Częstochowa wyeliminowany na cztery miesiące: Kontuzja Giannisa Papanikolaou

Giannis Papanikolaou, fundamentalny gracz defensywy Rakowa Częstochowa, może być zmuszony do przerwania gry na co najmniej cztery miesiące. Klub poinformował o tym fakcie za pośrednictwem platform społecznościowych, dodając słowa wsparcia – „Jesteśmy z Tobą”.

Papanikolaou, który w obecnym sezonie wziął udział w 18 spotkaniach, ostatni raz pojawił się na boisku 22 października 2023 r., podczas meczu z Górnikiem Zabrze. Po tym starciu przez dwa mecze pozostawał na ławce rezerwowych, by potem zniknąć całkowicie z listy graczy biorących udział w meczach. Jako powód jego nieobecności podano poważny uraz barku wymagający interwencji chirurgicznej.

„Giannis Papanikolaou przeszedł pomyślnie operację barku. Przerwa od gry naszego ważnego gracza w obronie potrwa około czterech miesięcy. Wspieramy Cię, Papa!” – to kolejne informacje przekazane przez klub na mediach społecznościowych.

Obrońca Rakowa Częstochowa nie jest jedynym zawodnikiem klubu borykającym się z problemami zdrowotnymi. Kapitan zespołu, Zoran Arsenić, odniósł kontuzję podczas jednego z ostatnich meczów ze Sportingiem. Ponadto, Stratos Svarnas, inny grecki obrońca, który do tej pory stanowił fundament drużyny, jest na długoterminowej przerwie z powodu urazu. Podobną sytuację ma Adrian Gryszkiewicz.