Raków Częstochowa triumfuje nad KGHM Zagłębiem Lubin

Było to tak gwałtowne uderzenie, że zaskoczyło wszystkich. Niepokonane do tej pory Raków Częstochowa, aktualne mistrzostwo Polski, pokonało drużynę KGHM Zagłębie Lubin, nie dając im żadnej szansy na zwycięstwo. Wynik 5:0 świadczy o bezlitosnym gromieniu Miedziowych, co stanowiło dla nich trzecią z rzędu porażkę w rozgrywkach PKO Ekstraklasy.

Obie zespoły miały swoje kłopoty w ostatnich rozgrywkach ligowych. Raków zdobył tylko jeden punkt w dwóch ostatnich spotkaniach, podczas gdy Zagłębie nie zdołało wygrać w ciągu trzech ostatnich meczów, przegrywając dwa z nich.

Mistrz Polski Raków Częstochowa, mając za sobą serię niepowodzeń, wyszedł na boisko pełen determinacji i zyskał przewagę od samych pierwszych minut. Już w 4. minucie pojedynku zawładnęli prowadzeniem. Wszystko zaczęło się od dośrodkowania z lewej strony – bramkarz rywali obronił początkowy strzał Jeana Carlosa, ale był bezradny, gdy doszło do dobitki ze strony Bogdana Racovitana.