Możesz ocenić tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego w naszym mieście!

Możesz ocenić tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego w naszym mieście!
fot. unsplash.com

Akcja związana z budżetem obywatelskim to jedno z najlepszych działań aktywizujących samych mieszkańców miasta i gminy Częstochowa. Kluczowe wydaje się tu jedno: to my decydujemy o przydatności konkretnego projektu. I nie potrzebuje on dodatkowych działań ze strony organów zarządzających. VIII edycja BO była sukcesem, lecz nie wszyscy byli zadowoleni. Teraz mogą dać temu wyraz!

VIII edycja BO

Do zagospodarowanie zgodnie ze społecznymi potrzebami było aż 9 468 489 złotych. W głosowaniu mogli wziąć udział mieszkańcy i mieszkanki Częstochowy. To właśnie ich głos mógł mieć decydujące znaczenie, bo projekty, które ostatecznie wygrały, miały niewielką przewagę nad innymi. Jedno jest pewne — częstochowianie mają niezwykłą wyobraźnię i bardzo ciekawe pomysły. Tym bardziej cieszy fakt, że część z nich stanie się faktem.

Aby zgłosić swój projekt w Budżecie Obywatelskim, należało przekazać własny projekt zadania. Oprócz dokładnej specyfikacji trzeba określić przybliżone koszty oraz korzyści, jakie uzyska przestrzeń wspólna. Nie można tym samym wymyślić np. kurtyny wodnej na swoim prywatnym podwórku.

Oceń i wpisz uwagi!

Wspomniana, VIII edycja, BO już za nami, jednak organizatorzy nie spoczywają na laurach. Chcą jasnych sygnałów dotyczących tego, co było dobre oraz tego, nad czym trzeba popracować. Dlatego właśnie na stronie głównej Urzędu Miasta Częstochowa, można wziąć udział w ankiecie dotyczącej działań podjętych w ostatniej edycji BO.

Wszyscy ci, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie wypełnić ankiety on-line, mogą zrobić to w tradycyjnej, papierowej formie. Wtedy proszeni są o podejście do budynku Urzędu Stanu Cywilnego przy ulicy Focha 19/21. Tuż przy wejściu, na portierni, są do pobrania druki z ankietami.

Szukasz więcej informacji z regionu? Zobacz: haloczestochowa.pl