Morsy z Częstochowy kończą sezon kąpieli w stylu hawajskim i świętują piąte urodziny Stowarzyszenia

Morsy z Częstochowy kończą sezon kąpieli w stylu hawajskim i świętują piąte urodziny Stowarzyszenia

Zbliżająca się wiosna stanowiła powód dla częstochowskich miłośników morsowania do oficjalnego zakończenia sezonu. W tę wyjątkową okazję, grupa entuzjastów zimnych kąpieli, postanowiła urządzić huczne pożegnanie sezonu na terenie parku Lisiniec. Wydarzenie to miało charakter imprezy hawajskiej. W tym samym czasie, odbyło się również świętowanie piątej rocznicy powstania Stowarzyszenia Zmorsowani Częstochowa.

Dla uczczenia swojego pięciolecia, jak i zakończenia sezonu morsów, Stowarzyszenie Zmorsowani Częstochowa postarało się o tematyczną oprawę w stylu hawajskim. Uczestnicy mogli skorzystać z prezentacji pierwszej pomocy oraz brać udział w licznych konkursach drużynowych z cennymi nagrodami. Program imprezy obejmował przeciąganie liny, grę w dwa ognie, taniec Hula oraz limbo. Dla chętnych przygotowano również mobilną saunę.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia była oczywiście kąpiel w chłodnych wodach Adriatyku. W tym dniu, morsy z Częstochowy, ubrane w hawajskie stroje, miały okazję zanurzyć się w zbiorniku tuż po zachodzie słońca. Pomimo że temperatura powietrza była tego dnia bardziej wiosenna niż zimowa, po południowej burzy nadchodził znaczący spadek temperatury. W ten sposób miłośnicy morsowania mogli odczuć choćby niewielki fragment zimowego klimatu. Taka możliwość była szczególnie ważna dla nich, gdyż do następnego sezonu morsowania pozostaje im jeszcze kilkumiesięczna przerwa. Ogółem, około kilkadziesiąt osób zdecydowało się na tę orzeźwiającą kąpiel.

Zwieńczeniem całodziennej imprezy było wieczorne biesiadowanie przy świetle pochodni. Wspólne ognisko, pieczone kiełbaski, gorąca zupa oraz egzotyczne owoce zapewniły uczestnikom ciepłą atmosferę. Nie zabrakło również słodkiego elementu – tortu, który był nieodłącznym elementem urodzinowego świętowania.