Karta Dużej Rodziny a opłaty za śmieci. Nie licz na ulgi!

Karta Dużej Rodziny a opłaty za śmieci. Nie licz na ulgi!

Posiadacze Karty Dużej Rodziny w wielu miejscach mogą liczyć na obniżki cen i ulgi. Dotyczy to nawet rządowego limitu na prąd. Jednak w sprawie śmieci, nawet duże rodziny muszą płacić pełne stawki, ale tylko te, których pociechy już się wyprowadziły.

Warunkiem upoważniającym w Częstochowie do niższych opłat za śmieci, jest zamieszkanie całej rodziny w jednym miejscu. Tym samym posiadacze Karty Dużej Rodziny, którzy mają już dorosłe dzieci, mieszkające w innych miastach, nie mogą skorzystać ze zniżek. Mieszkańcy protestują w tej sprawie stwierdzając, że być może dzieci się wyprowadziły, chociażby na studia, ale trzeba je jeszcze utrzymywać i to nie jest tanie.

Urząd Miasta Częstochowa jednak w tej sprawie pozostaje nieugięty. Do końca lutego 2023 roku należy w urzędzie złożyć nową deklarację. Jeżeli ktoś posiada Kartę Dużej Rodziny, musi udowodnić, że na danej nieruchomości zamieszkuje w sposób ciągły rodzina wielodzietna. Szacuje się, że ze zniżek będzie musiała zrezygnować ponad 1/3 posiadaczy Karty Dużej Rodziny.