Estakada w Częstochowie wciąż w budowie. Postępy prac są już widoczne!

Estakada w Częstochowie wciąż w budowie. Postępy prac są już widoczne!

Przebudowa estakady w Częstochowie nie ma szczęścia. Najpierw pierwszy wykonawca zrezygnował ze świadczenia swoich usług. Potem pojawiły się problemy finansowe. W końcu, po ogłoszeniu nowego przetargu, robotnicy wrócili na plac budowy. I jak zwykle, będą utrudnienia.

Pierwszy wykonawca został wybrany drogą przetargu jeszcze w ubiegłym roku. Mimo że czas naglił, na placu budowy nic się nie działo. Kiedy urzędnicy próbowali skontaktować się z firmą, ta tłumaczyła się brakiem personalnym a potem bez ostrzeżenia zerwała warunki umowy. Urząd Miasta musiał więc ogłosić kolejny przetarg, na który wyłoniono nowego wykonawcę.

Prace ruszyły pełną parą 18 stycznia, kiedy to zaczęto ustawiać metalowe belki i przęsła na betonowych podporach. Na początku lutego przez kilka dni nie kursowały tramwaje w stronę Rakowa i Kucelina. Wszystko to spowodowane było koniecznością przeprowadzenia prac które są wykonywane dniem i nocą. Nowy wykonawca zapowiada, że prace idą zgodnie z planem. Jednak mieszkańcy muszą przygotować się na czasowe utrudnienia.