Będą konsultacje w sprawie przyszłości Placu Biegańskiego? Mieszkańcy apelują!

Będą konsultacje w sprawie przyszłości Placu Biegańskiego? Mieszkańcy apelują!

Jednym z najlepszych narzędzi do zapytania mieszkańców o to co sądzą na temat dotyczący ich wspólnej przestrzeni są konsultacje. Samorządowcy z Częstochowy chcą nadać inny, lepszy wymiar centrum miasta jakim jest Plac Biegańskiego. W tym celu zapraszają do przesyłania maili. Mieszkańcy jednak chcą konsultacji!

O tym jak ważny jest dla mieszkańców Częstochowy Plac Biegańskiego świadczy chociażby fakt, że to właśnie tutaj rozgrywają się największe kulturalne imprezy w mieście. Ludzie chcą tu przyjść i spotkać się. Problem w tym, że przestrzeń ta wciąż nie jest dopracowana pod względem urbanistycznym i infrastrukturalnym. Urząd Miasta Częstochowy chce to zmienić. I postawił na pytania do częstochowian, w jaki sposób to zrobić.

Od początku kwietnia można wysyłać maile z propozycjami na zmianę koncepcji Placu Biegańskiego, do Centrum Usług Komunalnych. Jednak mieszkańcy chcą oficjalnych konsultacji, które pozwoliłyby na wyłonienie najlepszej opcji, którą zaakceptuje zdecydowana większość. Sprawa jest rozwojowa a o jej przebiegu będziemy informować na bieżąco.