Bardzo zacięty pojedynek piłkarski: Widzew Łódź kontra Raków Częstochowa

W niedawnym meczu na wyjeździe, łódzka drużyna Widzew stawiła czoła obrońcy tytułu mistrza kraju – Rakowi Częstochowa. Pomimo nieustannej walki i zaangażowania, zawodnicy z Łodzi nie byli w stanie przełamać defensywy Rakowa, kończąc spotkanie remisem i zdobywając jeden punkt.

Zespół prowadzony przez trenera Daniela Myśliwca musiał przerwać rywalizację ligową na przestrzeni trzech tygodni. Pierwszy powód to zaplanowana przerwa rozgrywkowa na mecze reprezentacji Polski. Później, ich zaplanowane spotkanie domowe z Ruchem Chorzów zostało anulowane z powodu zalania boiska. W tym samym czasie, Raków Częstochowa rywalizował w lidze z Górnikiem Zabrze, przegrywając 1:2 tydzień temu, a następnie w ostatni czwartek zmierzył się w domowym meczu grupowym Ligi Europy z portugalskim gigantem Sportingiem Lizbona, kończąc rywalizację wynikiem 1:1.

Przed rozpoczęciem meczu pomiędzy Widzewem a Rakowem, wiele osób zastanawiało się, czy łódzki zespół będzie w stanie wykorzystać ewentualne zmęczenie mistrza kraju po intensywnych meczach w ciągu ostatniego tygodnia.