Spotkanie Kongregacji Odpowiedzialnych za Duszpasterstwo Powołań na Jasnej Górze

Spotkanie Kongregacji Odpowiedzialnych za Duszpasterstwo Powołań na Jasnej Górze

Nadchodząca sobota, 28 października 2023 roku, przyniesie ze sobą ważne wydarzenie na Jasnej Górze. Biuro Prasowe częstochowskiego sanktuarium zapowiedziało obrady Kongregacji Odpowiedzialnych za Duszpasterstwo Powołań. Spotkanie rozpocznie się eucharystią w Kaplicy Matki Bożej. Kongregacja gromadzi się dwukrotnie do roku, organizując spotkania na przełomie wiosny i jesieni.

Polska Agencja Prasowa podaje, że centralnym tematem tegorocznego jesiennego zjazdu Kongregacji Odpowiedzialnych za Duszpasterstwo Powołań, planowanego na 28 października 2023 roku na Jasnej Górze, będzie „Teologia i pedagogika powołań – o potrzebie studiów i formacji dla duszpasterzy i referentów”.

Msza święta inaugurująca zjazd zostanie odprawiona przez biskupa pomocniczego Archidiecezji Częstochowskiej, Andrzeja Przybylskiego. Zgodnie z harmonogramem, liturgia rozpocznie się o godzinie 9:30 w Kaplicy Matki Bożej.

Z kolei o godzinie 10:45 rozpocznie się spotkanie plenarne, które odbędzie się w Bastionie św. Barbary. Ks. prof. Marek Tatar, pełniący funkcję krajowego duszpasterza powołań, wygłosi prelekcję na temat „Potrzeba i projekt studiów z teologii i pedagogiki powołań”. Następnie uczestnicy zjazdu będą mieli okazję wysłuchać świadczeń s. Aleksandry Nowak i o. Sergiusza Bałdygi. Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań, bp Przybylski, omówi aktualne zagadnienia związane z duszpasterstwem powołań w naszym kraju – jak podaje PAP.