Zarzuty prokuratury dla pracowników zakładu gospodarki mieszkaniowej w Częstochowie

Zarzuty prokuratury dla pracowników zakładu gospodarki mieszkaniowej w Częstochowie

Prokurator Tomasz Ozimek, z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, przekazał do wiadomości publicznej, że Prokuratura Rejonowa w tym mieście złożyła akt oskarżenia do miejscowego Sądu Rejonowego. Oskarżenie to dotyczy dwóch pracowników lokalnego zakładu gospodarki mieszkaniowej, którzy mieli narazić na poważne niebezpieczeństwo trzy osoby – parę małżeńską oraz ich 13-miesięczne dziecko.

Zgodnie z relacją rzecznika prasowego Prokuratury, Tomasz Ozimek, pewnego popołudnia – 21 grudnia 2022 roku około godziny 16:00 – małżeństwo z małym synem opuszczało budynek mieszkalny przy Al. Armii Krajowej w Częstochowie. Kiedy rodzina ta była już przed wejściem do bloku, z dachu budynku spadły duże bryły lodu, które uderzyły wszystkie trzy osoby, łącznie z dzieckiem siedzącym w wózku.

Pokrzywdzeni odnieśli w wyniku tego incydentu obrażenia ciała i musieli zostać przewiezieni do szpitala. Zestaw informacji na temat tego zdarzenia dotarł do pracowników zakładu gospodarki mieszkaniowej, którzy zarządzali tym budynkiem, dopiero po jego wystąpieniu. Wówczas skierowali oni polecenie do firmy zewnętrznej, aby ta usunęła nagromadzony na dachu śnieg z lodem.