Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "TBS" rozpoczyna budowę nowego osiedla w Częstochowie

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej "TBS" rozpoczyna budowę nowego osiedla w Częstochowie

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” zainaugurował prace nad realizacją nowego bloku mieszkalnego na ulicy Łódzkiej w Częstochowie. Będzie to obiekt, który pomieści 23 apartamenty. To tylko pierwszy etap większej inwestycji, która ma na celu stworzenie nowego kompleksu mieszkaniowego w tym miejscu.

„TBS” ma w planach wzniesienie nowoczesnego budynku mieszkalnego po zachodniej stronie ulicy Łódzkiej. Ta lokalizacja została przekazana przez miasto na potrzeby inwestycji w 2020 roku. W ramach projektu powstanie czterokondygnacyjny budynek jednoklatkowy „pod klucz”, wyposażony w windę oraz parking dostępny wyłącznie dla mieszkańców. Obiekt będzie miał modernistyczny kształt, zostanie odpowiednio ocieplony i zaopatrzony w przestronne balkony. To będzie trzynasty obiekt zrealizowany przez „TBS” w Częstochowie.

Planowany budynek ma pomieścić 23 komfortowe mieszkania. Wszystkie z nich będą dwu- lub trzypokojowe o sporej powierzchni. Zaletą tego kompleksu mieszkalnego będzie także jego strategiczna lokalizacja. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się punkty handlowo-usługowe oraz przystanek komunikacji miejskiej.

Przewidywany czas zakończenia pierwszego etapu inwestycji, czyli budowy pierwszego bloku, wynosi półtora roku. Krzysztof Prokop, lider firmy budowlanej AMB Budownictwo, która wygrała przetarg na realizację tego projektu i już rozpoczęła prace na miejscu, zapewnia o dotrzymaniu wyznaczonego terminu.