Wybrano wykonawcę przebudowy tymczasowego ronda na Północy Częstochowy

Wybrano wykonawcę przebudowy tymczasowego ronda na Północy Częstochowy

Za nami proces wyboru firmy, która będzie odpowiedzialna za przebudowę tymczasowego ronda w dzielnicy Północ. Już niebawem miasto ma zamiar podpisać umowę z wybranym wykonawcą. Czy jednak wiemy, ile kosztować będzie modyfikacja „ronda z plastiku”?

Na razie kończą się formalności, które pozwolą na finalizację umowy i przekazanie placu budowy firmie odpowiedzialnej za realizację nowego skrzyżowania al. Wyzwolenia z ul. Fieldorfa – Nila, znajdującego się za pętlą tramwajową na Północy.

– Wyniki postępowania przetargowego wskazały na firmę Rafalin jako najbardziej korzystnego wykonawcę – podkreśla Maciej Hasik, rzecznik MZD w Częstochowie. – Firma ta przewiduje realizację inwestycji za sumę niecałych 2 mln 150 tys. zł. Środki finansowe na ten cel zostaną pokryte w całości z budżetu miasta Częstochowy. Priorytetem całego przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego w tej części miasta – dodaje.

Planowana przez MZD modernizacja nie zmieni statusu skrzyżowania – nadal będzie to rondo. Wprowadzone ulepszenia infrastruktury drogowej i towarzyszącej w obrębie skrzyżowania mają stanowić dopełnienie dotychczasowych, realizowanych w sąsiedztwie inwestycji komunikacyjnych. Należą do nich m.in. przebudowa al. Wyzwolenia, budowa ścieżki dla pieszych i rowerzystów wzdłuż ul. Fieldorfa – Nila czy budowa nowej skarpy z pętlą tramwajową w ramach budowy linii tramwajowej.