Tragiczne zdarzenie w Częstochowie: Przestępca śmiertelnie ranił kolegę nożem

Tragiczne zdarzenie w Częstochowie: Przestępca śmiertelnie ranił kolegę nożem

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ przekazała do Sądu Okręgowego w Częstochowie materiały oskarżające dotyczące morderstwa, które miało miejsce na początku bieżącego roku. Głównym podejrzanym w tej sprawie jest 33-letni mężczyzna o imieniu Łukasz M., oskarżony o zamordowanie swojego znajomego.

Według zgromadzonych dowodów, 33-letni Łukasz M. stał za brutalnym zabójstwem swojego towarzysza, z którym wspólnie zamieszkiwał w opuszczonym domu przy ulicy Jasnogórskiej w Częstochowie. Śmiertelne zdarzenie nastąpiło 21 stycznia 2023 roku. Jak wykazało śledztwo, obaj panowie wrócili do swojego tymczasowego domu będąc w stanie nietrzeźwości. Wspólnie rozpoczęli przygotowywanie posiłku, podczas gdy trzecia osoba mieszkająca z nimi postanowiła iść spać.

Napięcie między Łukaszem M. a 25-letnim Szymonem L. narastało, aż w końcu przerodziło się w otwarty konflikt. W wyniku awantury, 33-letni Łukasz M. sięgnął po nóż kuchenny i zadał cios w serce Szymona L. Po zaistniałych wydarzeniach, sprawca, jak gdyby nigdy nic, udał się do sklepu na zakupy papierosów. Po powrocie do domu zorientował się, że Szymon L. nie pokazuje oznak życia. Wtedy zrozumiał konsekwencje swoich czynów i udał się na najbliższy komisariat policji w Częstochowie, by zgłosić, że być może zabił swojego kolegę.